AGADIR – EUROOPALIK KUURORT KESET EKSOOTIKAT
Päikesest küllastunud Agadiri tuntakse kui Marokos asuvat Miamit! Tõelist puhkusemekat peetakse küll riigi euroopalikuimaks linnaks, kuid Maroko eksootilisemad aarded ei asu ookeaniäärsest kuurortist sugugi kaugel. Päikesenautlejatele teevad rõõmu Agadiri enam kui 300 päikeselist päeva aastas.
AGADIR – EUROOPALIK KUURORT KESET EKSOOTIKAT
AGADIR – EUROOPALIK KUURORT KESET EKSOOTIKAT

 

Agadirist leiate kõik vajaliku ookeaniäärse puhkuse veetmiseks: heatasemelised hotellid, kohvikute ja restoranidega täidetud rannapromenaadi, spaad, ööklubid,  kasiinod, jahisadama ja golfiväljakud. Eksootikat leiate Agadiri kalaturult, kus on välja pandud kõik, mida ookean söögiks pakub, ning kirevast El-Hadi souk’ist, kus kaubeldakse erinevate suveniiride, nahkesemete, riiete, jalanõude, vürtside ja söögikraamiga.

 

Peredele ja lastele aitab vaba aega sisustada Agadiri  linnupark, kus lisaks erinevatele papagoidele, flamingodele, paabulindudele jpt lindudele näeb mitmeid sõbralikke rohusööjaid nagu gasellid, laamad, hirved jt. Mõnus ringsõit Agadiri minirongiga  pakub lusti nii suurtele kui väikestele.

 

Marokos ootab teid vürtside ja maitsete pillerkaar. Proovige kindlasti kohalikke maitsetest tulvil pajaroogi, kuldseid magusaid apelsine ning suussulavaid maiustusi. Turgude lõputuna näivad värvilised vürtsiletid koos sealt lenduvate lõhnadega ergutavad meeli ja kutsuvad koju kaasa tooma killukest Marokot.

 

Marokosse jõudes tunned, et oled avanud endale ukse Aafrikasse ning seda kõige meeldivamal ja meeldejäävamal kombel! See värvikirevaid elamusi pakkuv riik ei asu Euroopa mandrist sugugi kaugel, kuid juba maandudes võib näha keskkonna tõelist muutumist. Marokos on alles romantika, seiklused ja eksootika, mis on maailmast üha enam kadumas. Kaamli seljas matkamine, öise liivakõrbe avastamine ja tähistaeva all kõrberahvaste rahvusroogade nautimine on kõik imetabases Marokos võimalik. Rääkimata mägedest ja alati suplema kutsuvast ookeanist!

 

Agadirist on lihtne minna tutvuma eheda Marokoga – Lõuna-ja Kesk-Maroko ajaloolised linnad Marrakech, Taroudant, Essaouira, Ourzazate, Atlase mäed, Sahara kõrb ja rohelised oaasid on kõik bussisõidu kaugusel. Neid saab imetlema minna nii ekskursioonidega kui ka omal käel rendiauto või liinibussiga.

VIISA- JA KONSULAARTEAVE
Marokosse reisimiseks on vajalik piisava kehtivusega PASS ( ID kaardiga riiki ei saa)

·         Eesti kodanikud võivad Marokos viibida viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul. Marokosse reisimiseks on vajalik  pass, mis peab kehtima veel vähemalt 3 kuud peale riigis viibimise lõppu. 
 

·         Vene kodanikud, kellel on olemas elamisluba Eestis, saavad Marokos viibida samuti viisavabalt 90 päeva poole aasta jooksul. Riiki sisenemiseks on vajalik pass ja  elamisluba Eestis (originaal), mis mõlemad kehtivad vähemalt 3 kuud pärast reisi.
 

NB! Eesti halli välismaalase passi omanikud: Maroko ei tunnista välismaalase passi ning viisat ei väljasta.

·         Maroko Saatkond Helsingis
Unioninkatu 15 A, 00130 Helsinki
Tel. +358-9-61 22 480
Fax: +358-9-63 51 60
E-mail: 

 

·         Eesti Vabariigi aukonsul Marokos

38 Rue Jean Jaures
Anfa
Casablanca
20050
(212 5 22) 26 96 05
(212 5 22) 20 21 07

·         Passi kaotuse või muude probleemide tekkides soovitame ühendust võtta ka Eesti aukonsuliga Marokos. Kui vajate konsulaarabi väljaspool tööaega, soovitame konsulteerida:
välisministeeriumi valvekonsuliga +372 53 01 9999
või valvesekretäriga telefonil +372 6 377 000 (24h)

 

Vt. konsulaarinfot Välisministeeriumi lehelt: www.wm.ee