Costa Daurada

Costa Daurada
Costa Daurada
Costa Daurada
 tõlkes 
Kuldne rannik on Hispaania Vahemereranniku populaarne kuurortpiirkond. Muidugi viitab see kollastele liivarandadele ja kirkale päikesepaistele ning kõike seda leidub seal külluses. Costa Dauradas on heledad laiad liivarannad, meri läheb laugjalt sügavaks ning rannad sobivad seetõttu ideaalselt ka lastele. 

Costa Dauradast on hõlbus suunduda Hispaania võlude avastamisele. Barcelona, Girona, Valencia, Zaragoza - kõik need huvitava ajalooga linnad jäävad kuni 250 km raadiusesse. 
Piirkonna pärl on loomulikult Kataloonia pealinn Barcelona oma suurlinliku elegantsi ja vapustava arhitektuuriga. Kes nii kaugele minna ei soovi, võib tutvuda lähiümbruse keskustega nagu Reus ja Tarragona. Kättesaadavasse kaugusse jäävad nii Salvador Dali muuseum Figuereses, tunnustatud veinikasvatuspiirkonnad kui ka kõrgel mägedes asuv kääbusriik Andorra.

Peamised puhkekohad on La Pineda, Salou, Cambrils ja Miami Platja. 

La Pineda on Costa Dourada põhjaosas asuv elav, dünaamiliselt arenev kuurort. Barcelonani on siit 115 km, kuhu võib sõita kas rongi või bussiga. 

La Pineda suurepärased liivarannad, mida aeg-ajalt katkestavad kaljused lahed ja õdusad vaiksed laguunid, ulatuvad kilomeetrite kaugusele mööda Costa Dourada rannikut. Linnas on hästi välja arendatud lõbustusasutuste võrk. Siin on mugavad kaasaegsed hotellid, veepark Aquapolis lastele, lõbustuskompleks Pineda Drink ja moodne spordikompleks Eurosport neile, kes ei soovi kogu oma vaba aega rannas veeta.

Salou asub saja kilomeetri kaugusel Barcelonast lõunas. Piki rannikut kulgevad puhkusepiirkonnad lõpevad põhja pool La Pineda neemega ja lõunas Cambrilsi linnakesega. 
Salou on tunnistatud üheks regiooni parimaks kaubandus- ja gastronoomiakeskuseks. Linnas on lai kaupluste võrk, mis pakuvad kõikvõimalikke hispaania ja välismaa kaupu. Ümberringi on toitlustusasutusi igale maitsele, alates tavalistest kohvikutest ja pizzabaaridest kuni mitmesuguste teemabaarideni ja luksusrestoranideni välja. Elav ööelu käib kuurordi arvukates diskoteekides, tantsusaalides, muusikakohvikutes ja baarides. 

Salous on üle 7. kilomeetri pikkune pehme valge liivaga rannariba, mida ääristavad ilusad rannapromenaadid arvukate baaride, restoranide, kohvikute ja kauplustega. Kõik rannad kuuluvad linnale, kuid on puhtad, seda jälgitakse hoolega. Lamamistoolid ja päevavarjud on tasulised.

Cambrils on väike õdus linnake mõni kilomeeter Saloust lõunas. Kaasaegne Cambrils jaguneb kaheks – ajalooline osa ja sadam.
Keset vanalinna tänavarägastikku seisab XV sajandil ehitatud Santa Maria kirik ja XVIII sajandil hilisrenessanssi stiilis ehitatud Cami Neitsi pühamu Sanctuario de la Verge Cami. Linna lähistel asub peamine vaatamisväärsus, Sama park. See on troopiliste ja vahemeremaade aedadega koloniaalstiilis palee. Kuurordi sadamapiirkonda on koondatud kogu turismi infrastruktuur: tähtsaim rannapiirkond, kuhu on ehitatud hotellid, muusikakohvik, baarid, kogu rannikul kuulsad restoranid ja muidugi kuulus kalaturg. Cambrilsis on seitse kilomeetrit hästi hooldatud liivarandu.

Vahemaad Saloust: 
Port Aventura – 1,5 km
La Pineda - 5 km
Cambrils - 10 km
Tarragona - 11 km
Reus - 10 km
Barcelona - 108 km
Girona – 208 km 
Valencia – 241 km 
Madrid – 534 km

Costa Daurada
Costa Daurada
est   rus  
Arete Travel OÜ, Kuusekännu tee 1 Muuga küla, Viimsi vald, Harjumaa 74004, tel (+372) 5210831,