Maaliline Horvaatia otse Euroopa südames
Sa ei tahaks sõita eriti kaugele, aga samas sooviksid avastada midagi uut? Eestist vähem kui kolme lennutunni kaugusel ootab Sind kristallsinise vee, imelise looduse, muljetavaldava kultuuripärandi ja sõbralike inimestega maaliline Horvaatia!
Maaliline Horvaatia otse Euroopa südames
Maaliline Horvaatia otse Euroopa südames

 

Horvaatia on aasta-aastalt populaarsust aina juurde kogunud sest:

  • päikesenautleja leiab siin kirka ja puhta veega rannad;
  • matkasõpra ootavad vapustavad loodusrajad;
  • kultuurihuviline saab nautida erinevaid põnevaid ajaloolisi vaatamisväärsusi - neist koguni 7 on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja.
Lennuk maandub Pula linna lennujaamas, kust transfeer Istra poolsaare (Horvaatia) kuurortidesse kestab umbes 1tund. Istra on Aadria mere suurim poolsaar (3600km2)  Meie kuurortpiirkondadeks on Poreè , Umag, Pula, Rovinij.

Istra poolsaar on üks väheseid oma traditsioonilise eheduse säilitanud piirkondadest Euroopas, so tõeline roheline paradiis kesk urbaniseerunud ja kiirustavat maailma. Südamekujulise poolsaare loodusrikkuste värvipaletis domineerivad valged, hallid ja punased toonid. Põhjaosa lainjat rannajoont palistavad valged lubjakivikaljud, keskel laiub hallikat tooni veerohke tasandik, edelas lõõmavad punase pinnasega orud. Salvei-lõhnaline idarannik, põhjas varjulised tamme- ja pöögisalud, lõunas ja läänes aromaatsed männimetsad, igihaljad makjapuhmad, tuhandeaastased oliivipuud ning viinamarjaväljad.

Maalilised ranna- ja mägikülad, Vahemere-hõngulised ning elust pulbitsevad rannikulinnad, sisemaa rahu ja vaikuse rüpes, kesk rohelust ja kristallpuhast õhku peituvad maalilised keskaegsed kindlus-linnad Motovun, Buzet ja Labin.

Sind ootavad maitsvad söögid ja jumalikud veinid. Poolsaare põhjaosa maapõues peituvad hinnalised trühvlid.

POREÈ EHK PARENZO on ligi 17 000 elanikuga ja 2000 aasta pikkuse ajalooga linn, mille lähistel paiknev kuurort on suvekuudel üks populaarsemaid Horvaatias. Siinsetele rannikualadel laiuvad heatasemelised puhkekeskused, neist suurim on Zelena Laguna.

Poreèist põhja poole jäävat UMAGit on ajalooliselt mainitud juba 7.saj. Kummalisel kombel anti aga linna staatus (grad) talle alles 1997.a. Tänapäeval on Umag saanud Horvaatia spordipealinna auväärse nimetuse – siin peetakse juba pikemat aega ATP tenniseturniiri, mis meelitab kokku palju spordihuvilisi nii kaugelt kui lähedalt.


 

Maaliline Horvaatia otse Euroopa südames